Kıvılcım Koreografisi

Anadolu Ateşi ilk kez 2012 yılında sahnelediği projesi KIVILCIM ile birlikte Türkiye’deki ilk ve tek Çocuk Dans Topluluğu’nu kurdu. 

2000 çocuk arasından sınavla seçilen, 4 - 12 yaş grubu arasındaki 80 yetenekli çocuktan oluşan Anadolu Ateşi KIVILCIM Çocuk Grubu, sanatseverlere muhteşem performansları ile unutulmayacak bir gösteri sunmaya devam ediyor.

Yaptıkları danslarla izleyicileri adeta büyüleyen çocuklar yazın haftanın 5 günü, günde 6 - 7 saat, kışın ise okullarını engellemeyecek şekilde haftada 4 gün prova yapıyorlar. 

 Hazırlık ve çalışmaları yaklaşık 2 yıl süren bu gösteride çocuklar, Anadolu Ateşi’nin efsaneleşmiş koreografisinin yanı sıra, içinde akrobasi olan yeni bölümlerde olan 80 dakikalık performans sergiliyorlar.

Kıvılcım, kurs, yıl sonu gösteri dahil olmak üzere tüm bu özverili sahne çalışmaları dışında çocuklar aynı zamanda, sahne arkasında görev alması; disiplin, özveri ve birliktelik gibi kavramları geliştirmeleri ve uygulamaları açısından en doğru zemin olmaktadır. 

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu çocuklara sahne deneyiminin yanı sıra sahne arkasındaki itinalı çalışmalarla dans sanatının tüm yelpazesini yaşamaları için olarak sağlamaktadır.